A mužstvo zvíťazilo nad Dolnými Orešanmi

V 22. kole sme privítali na našom ihrisku súpera z Dolných Orešian. V 1. polčase sme s podporou vetra dlho hľadali recept na obranu hostí a vo viacerých vyložených príležitostiach sme boli nepresní v koncovke. V 25. minúte našiel Sládeček centrom Samáka v 16-ke, ktorého obranca hostí pri zakončení fauloval a rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si postavil Ostrihoň a nedal brankárovi šancu - 1:0. V 31. minúte sme zahrávali priamy kop z hranice 16-ky a loptu si už tradične postavil Adámek, ktorý už presnejšie trafiť nemohol. Strela presne do ľavého horného rohu znamenala naše vedenie 2:0. V 34. minúte sme zahrávali rohový kop a na center si nabehol Stacho, ktorý loptu trafil z voleja a technickou strelou k pravej tyči prekonal brankára hostí - 3:0. V 2. polčase sme už proti vetru postupne strácali kontrolu nad zápasom. V 55. minúte ešte zvýšil náš náskok Sládeček, keď mu loptu hlavou pripravil Ostrihoň a Sládeček sa tak ocitol sám pred brankárom hostí. Jemným dotykom loptu posunul okolo brankára a zvýšil na 4:0. Po góle sme sa však až príliš stiahli a hostia nás s podporou vetra pritlačili. V 62. minúte zahrávali hostia priami kop a z 35 m sa do lopty oprel Fogel. Prudká strela skončila až v našej sieti - 4:1. Hostia sa do nás zakusli a my sme neboli schopní udržať sa na lopte dlhší čas, aby sme tlak súpera otupili. Na naše šťastie neboli hostia presní vo finálnej fáze a viaceré príležitosti ostali nepremenené. V 85. minúte zahrával priami kop od postrannej čiary Kulíšek a loptu zakrútil presne k bližšej žrdi - 4:2. Pri snahe o zákrok sa nepríjemne zranil Svitek v našej bráne, keď narazil do tyčky a musel nútene striedať. Do konca zápasu sme už hostí nepustili do väčšej príležitosti a výsledok ostal nezmenený.

FK Biely Kostol - FK Sokol Dolné Orešany 4:2 (3:0)

Góly: 25. Ostrihoň (z pen), 31. Adámek, 34. Stacho, 55. Sládeček - 62. Fogel, 85. Kulíšek

BIELY KOSTOL: Svitek - Adámek, Stacho, Čmehýl, Malina, Ostrihoň, Gažovič, Backa, Sládeček, Samák, Jurina (Daniška, Hoblík, Pocisk, Balažovič, Hanzel)

DOLNÉ OREŠANY: Hirner - Novák, Kondrček, Moisa, Kamenický, Tóth, Zajíc, Fogel, Kulíšek, Zelenák, Rábara (Pagáč, Glonek)

VIDEOZOSTRIH GÓLOV:

25´ - Ostrihoň (11m) - 1:0

31´ - Adámek - 2:0

34´ - Stacho - 3:0

55´ - Sládeček - 4:0

62´ - Fogel - 4:1

85´ - Kulíšek - 4:2