A mužstvo postúpilo cez Cífer do 4. kola Bestrent Cupu

V 3. kole Bestrent Cupu sme privítali súpera z Cífera. Od úvodu stretnutia sme boli aktívnejším tímom a dobre sme kombinovali s čím mali hostia problémy. Už v 2. minúte sa po priamom kope dobre v 16-ke zorientoval Malina a z otočky loptu poslal k pravej tyči - 1:0. V 12. minúte využil Hoblík dobrú prihrávku za obranu a prekonal hosťujúceho brankára - 2:0. V 25. minúte sme lacno stratili loptu v strede ihriska a hostia vysokou loptou uvoľnili zbiehajúceho Paštiaka, ktorý sa pred Indrišekom nemýlil - 1:2. V 35. minúte svojim druhým gólom prekonal hosťujúceho brankára Hoblík, keď sa presadil tlakovkou :) k pravej tyči - 1:3. Do polčasu sa už výsledok nemenil. Po prestávke sme však zvoľnili tempo a umožnili sme hosťom prebrať iniciatívu v zápase. V 71. minúte znížil po nedôraznom bránení Grosman na 3:2 a v 75. minúte už bolo dokonca vyrovnané, keď Mackura poslal loptu k pravej tyči našej brány - 3:3. Zápas sa teda skončil nerozhodne a o postupujúcom museli rozhodnúť pokutové kopy, v ktorých sme predviedli pevnejšie nervy a zvíťazili sme 4:2.

4. kolo Bestrent Cupu sa odohrá 1. mája 2019.

FK Biely Kostol – ŠK Cífer 1929  3:3 (3:1), na penalty 4:2

Góly: 2. Malina, 12. a 35. Hoblík – 25. Paštiak, 71. Grosman, 75. Mackura

BIELY KOSTOL: Indrišek – Ľ. Adámek, Malina, Stacho, Daniška, Čmehýl, Hoblík, M. Jurina, Ostrihoň, Nagy, Pösinger (Pocisk, Balažovič, Gažovič, Sládeček)

CÍFER: Strašifták – Orlický, Krutý, Fulier, Kupkovič, Pištej, Grosman, Mackura, Magdolen, Paštiak, M. Mrva